Tabbouleh z pęczakiem, bobem i kwiatami cukinii w piwnej tempurze

Czas
przygotowania

Liczba
porcji

Poziom
trudności

Kontekst

Uwielbiam takie sytuacje. Biorę fajny przepis z innej kultury i wkładam do niego moje ulubione składniki i inwencję. Jedni stwierdzą, że to jest niewybaczalny błąd. Jak można gwałcić klasykę? No, ale czy nie na tym polega rozwój, żeby ciągle próbować czegoś nowego? Dlatego w moim tabbouleh pozostawiłem sam pomysł na sypką sałatkę na bazie zboża i doprawienie sokiem z cytryny, oliwą i miętą. Wkładam bób, cukinię i jej kwiaty, młodą cebulę i ogórek. W rezultacie otrzymujemy idealną, sezonową sałatkę na lato. Super smaczna i świeża. Jako magiczny dodatek proponuję kwiaty i skórkę z cukinii w cieście piwnym. Kto się oprze?


SkładnikiWykonanie

Wykonanie:

  1. Jeśli zamierzasz zrobić kwiaty w cukinii z piwną tempurą, włóż butelkę dobrego piwa typu pilzner do zamrażalnika, żeby schłodziło się do 0 stopni.
  2. Pęczak ugotuj na półtwardo. Przepłucz zimną wodą i odstaw do wystygnięcia. Przełóż do miski, wlej 5 łyżek oliwy i wymieszaj. Bób ugotuj na półtwardo (0k. 7 minut od czasu zagotowania). Ostudź i obierz ze skórek, dodaj do miski.
  3. Pomidory pokrój w kostkę, dodaj pół łyżeczki soli morskiej i wymieszaj. Poczekaj aż pomidory puszczą sok, odcedź i dodaj do pęczaku. Młode cukinie obierz zostawiając podłużne obierki do smażenia w tempurze piwnej. Resztę pokrój w drobną kostkę i dodaj do miski. Tak samo zrób z ogórkami (wyrzuć obierki).
  4. Za pomocą tarki lub zestera zedrzyj skórkę z 2 cytryn. Dodaj też sok z 2 cytryn. Dodaj pęczek posiekanej mięty i pietruszki. Dopraw solą morską i pieprzem. Na koniec dodaj cienko pokrojoną w półplasterki młodą cebulę.
  5. Kiedy masz już gotową i doprawioną sałatkę, zabierz się za kwiaty i skórkę cukinii w piwnej tempurze. Super zmrożone piwo połącz z mąką i proszkiem do pieczenia, żeby uzyskać konsystencję połowę rzadszą niż ciasto naleśnikowe. Rozgrzej olej do 160-180 stopni. Zamocz w masie kwiaty i skórki i smaż przez kilka minut na złoto. Odsącz dokładnie na ręczniku papierowym i podawaj do sałatki tabbouleh.

Sałatka tabbouleh z pęczakiem i bobem-19 Sałatka tabbouleh z pęczakiem i bobem-7 Sałatka tabbouleh z pęczakiem i bobem-15 Sałatka tabbouleh z pęczakiem i bobem-3 Sałatka tabbouleh z pęczakiem i bobem-6Koniecznie spróbuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2013 - 2023 Blog kulinarny – Magiczny Składnik
Projekt i wykonanie MadLab