Chipsy z bekonu karmelizowanego w whisky

Czas
przygotowania
field_55bf749f2913d
Liczba
porcji

Poziom
trudności
Bardzo łatwe

Kontekst

Są takie osoby, których spytasz, jakie słodycze lubią, odpowiedzą, że śledzie i bekon. Osobnik taki wzgardzi misternie pieczonymi babeczkami czy innymi smakołykami. Jeśli pojawi się u Ciebie na imprezie, nie panikuj. Istnieje połączenie, którym żaden twardziel nie pogardzi. Wódka i śledź oraz whisky na lodzie i chipsy z bekonu. Wykonanie ich jest, jak życie drwala, bardzo proste. Maczasz plastry przedniego boczku w rudej z miodem przez godzinę, aż nasączą się piekielną słodyczą. Później hop na patelnię. Największą atrakcją dla twardziela jest ogień. Takie prymitywne atawizmy pozostały mu z jaskiniowych czasów. Kiedy bekon zrobi się złotobrązowy, wylewasz marynatę na patelnię i podpalasz. Poczekaj aż alkohol odparuje i pozostawi na bekonie świecący, boski karmel. Możesz zrobić też sos. Ściągnij boczek na bok, wlej keczup, dodaj szczyptę chilli i podsmaż kilka minut. Gotowe!
Zobaczcie też przepis na chipsy bekononowe z czekoladą!


Składniki

Bekon

 • Bekon w plastrach: ile dusza zapragnie
 • Whisky: kilka kieliszków, w tym jeden do buzi
 • Miód: 1 łyżka, resztę zlizać

WykonanieKoniecznie spróbuj

25 comments on “Chipsy z bekonu karmelizowanego w whisky”

   1. Jager to łowca, łowca poluje w lesie. Za cholere nie widzę związku między butelką jaka jest na zdjęciu, a whisky. Przepraszam nie czuję korelacji. A jeżeli Ty Tomku utożsamiasz (trudny wyraz w nawiązaniu do równie trudnego “korelacja”) likier ziołowy z whisky polecam nie dodawać Coli.

    1. Chyba źle przeczytałeś tytuł 😉 bekon W WHISKY a nie Z WHISKY wiem że to jedna literka ale zawsze :< a dla autora podziękowania za Przepis który już wiem że nie da mi spać! No i wielki + za Jagera :D!

   1. Butelczyna zakupiona dosłownie godzinę wcześniej. Mogę przysiąc, że schodząc z góry wypiłem łyk na odwagę 😉

   1. Tomku specjalnie pojechałem do Piotra i Pawła i jedyne co mieli (pytałem gdzie mogłem) to bekon w kostkach. Nie masz może jakiejś paczki w domu, żeby zrobić zdjęcie jak to wygląda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2013 - 2023 Blog kulinarny – Magiczny Składnik
Projekt i wykonanie MadLab