Dorada z estragonem i borowikami flambirowanymi żubrówką

Czas
przygotowania

Liczba
porcji

Poziom
trudności

Kontekst

Przepis nie będzie wcale o rybie z grzybami, ale o ziele, które bardzo późno odkryłem, czyli estragonie. Pokochałem jego  “swojską” anyżowość. Na pewno będę korzystał z niego częściej, szczególnie jeśli chodzi o aromatyzowanie i marynowanie. Zapach estragonu przywodzi mi na myśl Żubrówkę, której użyłem do flambirowania borowików.
Tym razem postanowiłem aromatyzować rybę i smażone na maśle borowiki. Danie to może być tylko zgrabną przystawką albo pełnoprawnym daniem. Uważam, że te szlachetne grzyby świetnie pasują do mięsistej dorady. Wszystko klamrą spina ziemista anyżowość estragonu.


SkładnikiWykonanie

Wykonanie:

  1. Wyfiletuj rybę, zostaw jednak skórę, która zapobiegnie wysuszeniu. Posiekaj estragon. Wymieszaj z łyżką oliwy, sokiem cytrynowy, dodaj pół łyżeczki soli i pieprzu. Posmaruj tym rybę i marynuj ok. pół godziny.
  2. Grzyby oczyść z piasku pędzelkiem. Nie płucz w wodzie. Pokrój w estetyczne plastry.
  3. Rozgrzej dwie patelnie na średnim ogniu z 2 łyżkami masła. Doradę smaż ok. 3-4 minuty od strony skóry przez 90 % czasu, 10% na drugiej stronie. Przed podaniem usuń liście estragonu. Grzyby smaż na maśle ok. 3-4 minuty z posiekaną garścią estragonu, po czym podlej żubrówką i podpal. Smaż jeszcze minutę.
  4. Podawaj nakładając najpierw borowiki, a na nich ułóż doradę.


Koniecznie spróbuj

2 comments on “Dorada z estragonem i borowikami flambirowanymi żubrówką”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2013 - 2023 Blog kulinarny – Magiczny Składnik
Projekt i wykonanie MadLab