Nalewka rabarbarowa – Przepisy na przetwory i potrawy z rabarbaru

Czas
przygotowania
miesiąc i dłużej
Liczba
porcji
wiele
Poziom
trudności
Łatwe

Kontekst

Przepis na nalewkę rabarbarową pochodzi z mojego eBooka “RABARBAR”, w którym znajdziecie ponad 20 różnych sposobów na przetwory i dania z tą łodygą. Zachęcam serdecznie do zapoznania się i zakupu. Zysk ze sprzedaży przeznaczam na rozwój mojego bloga i wydawanie kolejnych serii przepisów.

Można nalewkę rabarbarową robić tylko z rabarbarem lub delikatnie ją “przydobrzyć” kilkoma dodatkowymi składnikami. Warto porozglądać się na targu, na co w tym momencie jest sezon i dodać na przykład truskawki lub czerwone porzeczki, które dodatkowo wzmocnią kolor alkoholu. Jestem pewien, że rabarbarówka będzie waszym najlepszym przyjacielem podczas długich, zimowych wieczorów. Oczywiście jeśli tyle przetrwa.


Składniki

Nalewka rabarbarowa

  • 1 kg rabarbaru
  • 300 g cukru
  • 200 ml spirytusu
  • 100 ml wódki
  • + dodatkowe składniki

Wykonanie

  1. Dorodny, czerwony rabarbar kroimy w plastry i zasypujemy cukrem. Codziennie, przez cały tydzień mieszamy. Jeśli zdecydowaliście się dodać inne owoce, je również dodajemy przed zasypaniem cukrem. Po tygodniu łączymy spirytus z wódką, wlewamy tę miksturę do słoika z rabarbarem i mieszamy. Zostawiamy w zamknięciu i spokoju na miesiąc.
  2. Po tym czasie odcedzamy, filtrujemy i przelewamy do butelek. Nalewka będzie gotowa do spożycia po około miesiącu. Choć najlepsza będzie w okolicach zimy i wtedy polecam wyzerować cały nastaw.

Przepis na Nalewkę pochodzi z mojego eBooka “RABARBAR”, w którym znajdziecie ponad 20 różnych sposobów na przetwory i dania z tą łodygą. Zachęcam serdecznie do zapoznania się i zakupu. Zysk ze sprzedaży przeznaczam na rozwój mojego bloga i wydawanie kolejnych serii przepisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2013 - 2023 Blog kulinarny – Magiczny Składnik
Projekt i wykonanie MadLab