Grissini z ciasta na pizzę

Czas
przygotowania

Liczba
porcji

Poziom
trudności

Kontekst

Na ten pomysł wpadłem przez przypadek. Robiłem pizzę, ale okazało się, że miałem więcej ciasta niż sera i nie wiedziałem co z tym zrobić? Ciasto zrobiłem z tego przepisu na włoską pizzę, z tym że dorzuciłem trochę nasion czarnuszki, które nadają pieczywu piękny zapach. Placek na pizzę miałem już rozwałkowany, więc takim okrągłym nożem pokroiłem na cienkie paski. Po upieczeniu okazało się, że zrobione takim sposobem grissini są świetnej jakości. Super chrupiące. Nadają się do jedzenia jak paluszki czy do oliwy albo hummusu. Spróbujcie koniecznie!


SkładnikiWykonanie

Wykonanie:

  1. Przygotuj ciasto według tego przepisu na pizzę. Czarnuszkę wsyp do suchej mąki i wymieszaj. Dalej postępuj jak w przepisie.
  2. Po wyrośnięciu ciasto podziel na 3 części i rozwałkuj na grubość ok. 3 mm. Używając okrągłego noża do pizzy pokrój ciasto na 5 mm paski. Oddziel każdy pasek, żeby się nie sklejały i daj im wyrosnąć przez pół godziny.
  3. Rozgrzej piekarnik z blachą lub kamieniem do pizzy na 230 stopni. Ostrożnie wykładaj paski ciasta bezpośrednio na kamień i piecz, aż grissini będą rumiane i chrupiące.


Koniecznie spróbuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© 2013 - 2023 Blog kulinarny – Magiczny Składnik
Projekt i wykonanie MadLab