Magiczny składnik

Przepisy

Sorbet wiśniowy z czekoladą

Uwielbiam robić lody, dlatego od czasu do czasu przypominam sobie o mojej maszynce do lodów, która zawsze czeka zamrożona w gotowości. Tym razem padło na wiśnie, które własnoręcznie zebrałem w celu zrobienia nalewki i konfitury. Trochę mi zostało, więc postanowiłem zabrać się za sorbet. Wiśnie są bardzo specyficznym owocem i po zamrożeniu sorbetu mają bardzo luźną strukturę. Pomyślałem, czym tę strukturę i smak dodatkowo wzbogacić i padło na czekoladę. Dzięki temu ten dystyngowany, bordowy kolor zyskał jeszcze więcej elegancji. Spróbujcie tego skoncentrowanego smaku wiśni w połączeniu z grudkami dobrej czekolady.

Dziękuję Ani z GrochemoGarnek.pl za pomoc przy sesji.

Zdjęcia “lodów w ruchu” zostały wykonane za pomocą sprzętu Olympus.

  • Składniki
  • Sprzęt

Składniki na 600 ml lodów:

  • 400 ml musu z wiśni
  • 100 gramów pól na pół dobrej czekolady mlecznej i 60% kakao
  • 50 gramów cukru brązowego
  • 50 ml ciemnego rumu (można zrezygnować jeśli lody mają jeść dzieci)

Wykonanie:

  1. Wiśnie opłukać, przebrać i dokładnie wydrylować. Zblendować na gładki mus i dodatkowo przetrzeć przez drobne sito. Podgrzać w rondlu aż do rozpuszczenia cukru i przestudzić w lodówce.
  2. Czekoladę posiekać lub rozdrobnić na grudki ok. 4-5 mm. Schłodzić uzyskane grudki i przesiać przez grube sito. Grudki dodać do musu z wiśni. Pozostały proszek można użyć do dekoracji. Dodać rum i wlać wszystko do maszynki do lodów. Po związaniu sorbetu przełożyć do plastikowego pojemnika i dodatkowo zamrozić minimum 2 godziny. Można podawać z proszkiem czekoladowym i owocami.

Lody sorber zwiśni i czekolady-7Lody sorber zwiśni i czekolady-8Lody sorber zwiśni i czekolady-9Lody sorber zwiśni i czekolady-5OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podsumowanie
recipe image
Nazwa przepisu
Sorbet wiśniowy z czekoladą
Opublikowany
Total
Średnia ocena
3.51star1star1star1stargray Based on 3 Review(s)
Magiczne Składniki: , ,

Komentarze