Magiczny składnik

Magazyn

Twój głos w sprawie dostarczania jedzenia – KONKURS

Wpis jest dziełem współpracy z firmą PizzaPortal.pl, która ułatwia dostarczanie jedzenia z lokalnych restauracji. Pod koniec wpisu znajdziecie konkurs, ale resztę też przeczytajcie:)

Odkąd pamiętam, rzadko zamawiałem jedzenie do domu, do pracy czy w inne miejsce. Jestem fanem slow foodu. Jak mogę to gotuję sam lub eksploruję restauracyjną ofertę w poszukiwaniu nowych inspiracji. Zamawiania jedzenia bałem się jak diabeł święconej wody. Myślałem sobie, jaki mam wybór? Pizza, kebab, pizza, kebab, a może pan przywieźć przy okazji wódkę? Tylko zimną i jakiś sok do tego.

pizzaportal-fit-jedzenie-poznan-ambient-25-720x405

Co do jakości tego jedzenia też miałem duże zastrzeżenia. Jedzenie zazwyczaj przychodziło zimne, wygniecione i jakości pozostawiającej wiele do życzenia. Coś się jednak zaczęło zmieniać od kilku lat i nawet ja to zauważyłem. Odkąd zacząłem mieszkać w Warszawie (ponad 5 lat) wybuchła prawdziwa restauracyjna rewolucja. Może to dzięki programom w TV schlebiającym wyższym niż placek po węgiersku standardom, może to dzięki wszechobecnej internetowej ocenie wszystkiego, co skutecznie odcina kulinarnych partaczy, może to kucharze wyszkoleni na Zachodzie zaczęli wracać do kraju? Nie wiem. Prawda jest taka, że nie tylko drogie, ekskluzywne restauracje się zmieniły, ale także miejsca serwujące szeroko rozumiany street food. Pizza, burgery, kebab, hummus, dania z woka, sałatki, sushi, pierogi, zupy… To wszystko możesz zamówić w świetnej jakości, ponieważ restauracji tych jest więcej, więc dzieli was odległość góra kilka KM, do tego podlegają wszechobecnej ocenie, co pozwala eliminować słabą jakość.

Co ciekawe, zgłosiła się do mnie firma ułatwiająca zamawianie jedzenia online – PizzaPortal.pl. W mailu jaki dostałem od przedstawiciela portalu był zawarty pomysł na zwrócenie waszej uwagi, że na Pizza Portal można z powodzeniem zamówić także inne posiłki, np. zdrowe sałatki i sushi. Pomysł na akcję wydał mi się na tyle pokręcony, że długo nie zastanawiałem się, żeby być jego częścią. Okazało się, że razem blogerami: Natalią Tur, Kasia Gandor, Jankiem Favre i Pawłem Opydo – których  znam i często czytam – mamy być częścią “ambientu”. Przeczytajcie ich relacje, które są 100 razy lepsze niż moja!

2015-05-13 11.53.06

Tak zwany ambient miał polegać na tym, że w centrum Poznania będziemy dostarczali jedzenie w jakiś szalony sposób. Podczas wspólnej burzy mózgów wybór padł na mieszczan, super samochody i biegaczy. Ja się spóźniłem i przypadł mi udział w grupie biegaczy. Żeby było jeszcze śmieszniej, organizatorzy urządzili nam na przystanku tymczasowe mieszkanie, gdzie mieliśmy za zadanie opiekować się osobami oczekującymi na zamówienie. Może zamiast opowiadać o tym co się działo, zobaczycie krótkie nagranie z podsumowaniem akcji? 🙂

Jak wspominałem, organizatorzy wiedzieli, że nigdy u nich nic nie zamawiałem, co więcej byłem średnio nastawiony do oferty restauracji oferujących dostawę. Dostałem więc kupon, żebym w końcu coś sobie zmówił, a nie tylko chodził i narzekał. Skorzystałem z okazji i zamówiłem dla mnie i znajomych z pracy trochę sushi z warszawskiej Red Sun Sushi. Czekaliśmy ok. 70 minut, po czym ukazał się taki widok. Sushi było bardzo dobrej jakości składników, dobrze, technicznie sporządzone i estetycznie podane.

Jak piątek to ryba. Właśnie dotarła dostawa od @pizzaportalpl. Już wieczorem będzie można na blogu wygrać podobną dostawę. Stay tuned! 🙂 #sushi #sushifriday #fish#seafood #pizzaportal #lgg4 #lg

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Pan Magiczny Składnik (@magic_ingredient)

KONKURS

Żebym nie tylko ja był najedzony z całego towarzystwa, poprosiłem PizzaPortal.pl, żeby dał możliwość spróbować i wam zamówionego jedzenia. Mam więc 10 x 50 zł kodów do rozdania. Najbardziej zależy mi, żeby nagrodzić osoby tak jak ja, które były do tej pory sceptycznie nastawiane zamawianiu jedzenia.

Konkurs będzie polegał na opisaniu w komentarzu pod tym wpisem dwóch rzeczy (każde zgłoszenie powinno zawierać odpowiedź na 2 pytania, choćby krótkie i dosadne):

1. Dlaczego do tej pory nie zamawiałeś/aś jedzenia, albo jeśli zamawiałeś/aś, to co firma dostarczająca jedzenie oraz restauracje powinny poprawić?

2. Obejrzyj ten film z podsumowaniem akcji dla Pizza Portal i napisz w jaki inny szalony sposób możemy dostarczyć jedzenie następnym razem? 🙂

Na zgłoszenia czekam do końca niedzieli 31.05.2015. W poniedziałek wieczorem wybiorę 10 osób, którym wyślę kod e-mailem. Wszelkie opinie, które zostawicie prześlę do właścicieli Pizza Portal, żeby mogli świadczyć jeszcze lepsze usługi.

Do dzieła! 🙂

11052890_1046056358756958_8241860731870844459_n

Komentarze