Magiczny składnik

Przepisy

Truskawki like a sir – Eton Mess

Bezy z truskawkami przywołują mi na myśl czasy mojego “terminowania” w restauracji w podlondyńskim Windsor. Z tej słynnej z królewskiego zamku miejscowości, wystarczyło przejść mostem nad Tamizą, by znaleźć się w Eton. Jest to miejscowość, w której mieszczą się prestiżowe szkoły z internatem, w których nauki pobierają dzieci angielskiej “wyższej” sfery.  Wyobrażam sobie stołówkę w takim college’u, która serwuje pokruszone bezy z truskawkami, skąpane w doubble cream. Wszystko to, kiedy w mojej szkole szczytem deserowego wyrafinowania była kasza manna z syropem malinowym.

Teraz, w sezonie na truskawki, warto spróbować tego ultra prostego deseru. W wersji tradycyjnej, łamałem kilka bez, kroiłem truskawki w ćwiartki i zalewałem śmietanką. Simple as that! Ja jednak zamiast kremówki dodaję utarty, naturalny jogurt. Właściwie możecie do woli z tym eksperymentować. Można połączyć jogurt ze śmietanką, albo z serem mascarpone. Będą państwo zadowoleni. Do tego walory estetyczne truskawek są nie do przecenienia!

  • Składniki
  • Bezy
  • Truskawki
  • Jogurt naturalny
  • Mięta do dekoracji

Wykonanie:

1. Eton Mess można zrobić na sto sposobów. Ja pokruszyłem bezy, posiekałem truskawki i utarłem jogurt bałkański na gładką masę. Wszystko przekładałem warstwami w szklance. Nie wiem czy Wam się uda, ale życzę powodzenia! 🙂

Eton mess z jogurtem Eton mess z jogurtem

 

 

Podsumowanie
recipe image
Nazwa przepisu
Truskawki like a sir - Eton Mess
Opublikowany
Czas przygotowania
Czas gotowania
Total
Magiczne Składniki: , , ,

Komentarze